Lista aktualności Lista aktualności

"Las widziany z siodełka"

W sobotę 18 maja 2019 r. po raz trzeci odbył się rajd rowerowy pracowników nadleśnictwa wraz z rodzinami „Las widziany z siodełka”. Tym razem hasłem przewodnim była troska o zrównoważony rozwój naszej Planety. Organizatorem rajdu była komisja socjalna działająca przy nadleśnictwie.

Na miejscu zbiórki uczestników przywitał przewodniczący komisji socjalnej Paweł Błaszczak. O 11:00, pod przewodnictwem kolegi leśniczego Arkadiusza Kucharzewskiego, prawie 30 osób wyjechało na trasę wytyczoną przez lasy nadleśnictwa do siedziby szkółki leśnej w Małej Rusi. Podczas przejazdu ponad 10 – kilometrowego odcinka przewidziane były przystanki na odpoczynek i prezentację ciekawych miejsc w okolicy, niestety z uwagi na silny deszcz, który „złapał” nas zaraz po starcie konieczna była modyfikacja planów. Najpierw schroniliśmy się w leśniczówce Zakątek – przeczekaliśmy deszcz, wysuszyliśmy się, napiliśmy gorącej kawy i ruszyliśmy w kierunku szkółki. Zatrzymaliśmy się na polanie nad jeziorem Pauzeńskim, podziwialiśmy piękny widok z nabrzeża, a nasz przewodnik, kolega leśniczy, opowiadał historie związane z polaną i jeziorem. Po łącznie trzech godzinach jazdy, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie czekał na nas ciepły poczęstunek.

Wszyscy rowerzyści otrzymali certyfikaty ukończenia rajdu, a każde z dzieci drobne upominki. Wysłuchaliśmy również krótkiej informacji dotyczącej konieczności ochrony naszej Planety oraz zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Późnym popołudniem, już w słońcu i w doskonałych nastrojach, wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.